Paralaksa tła

Tygodnik „Angora” chwali moje opowiadania.

Mistrzyni olimpijska uciekła z tonami złota? Prawdziwa historia w moim opowiadaniu.
Czerwiec 2, 2017
Poznań docenił moją powieść. Już niedługo kolej na Ciebie.
Czerwiec 4, 2017

"Opowiadania Numizmatyczne" nie miały wstrząsnąć co prawda literackim światem, tylko popularyzować dość niszowe hobby, jakim było kolekcjonowanie monet, ale pomysłodawcy i wydawcy w jednym bardzo zależało, aby książka trafiła do jak najszerszego grona. Zdecydowałam się rozesłać kilka egzemplarzy zbioru do różnych, ogólnopolskich czasopism mając nadzieję na jakąkolwiek recenzję. Nie miałam dużych oczekiwań. Tymczasem…"

 
T ymczasem ku mojemu zaskoczeniu jeden z tygodników w osobie Henryka Martenki - znakomitego dziennikarza i człowieka zasłużonego dla kultury polskiej, zdecydował się zrecenzować naszą dość niszową książkę. Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa - myślę, że każdego roku do takich czasopism jak "Angora" i innych tego typu tygodników przychodzą setki książek od zdesperowanych autorów mających nadzieję na jakąkolwiek recenzję, choćby nawet była dla nich miażdżąca. No i nam się jednak udało! I nawet ta recenzja nas nie zgniotła, a wręcz przeciwnie...

Oto co tygodnik "Angora" napisał na temat mojego opowiadania: "Mimo produkcyjnego charakteru opowiadań czyta się je nie bez przyjemności. Najlepsze z opowiadań: "Jak zgubiłam złoty medal olimpijski" (Katarzyna Marciszewska) oparte jest na pomyśle godnym Fredericka Forsytha. Akcja opisana w fikcyjnym pamiętniku mistrzyni olimpijskiej Haliny Konopackiej toczy się w dwóch planach czasowych: podczas wywożenia z Polski w 1939 roku rezerw złota NBP do Rumunii oraz cztery dekady później, gdy do ojczyzny, z tymże pamiętnikiem, wraca pewna Polka. Wraca 14 marca 1980 roku. Nieopodal niej siedzi w polskim samolocie Ił-62 piosenkarka Jantar…"

Wstyd się przyznać, ale akurat twórczości Fredericka Forsytha nie znam… Może czas to nadrobić?

gold-ingots-golden-treasure-bullion-precious
1912349_10203576429918429_1118586250_n

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *