Paralaksa tła

„Wiedźmy Himmera” na 20 dni przed premierą

Recenzuję innych: Kiedy naprawdę masz powód bać się zasnąć – „Zanim zasnę” S. J. Watson
Październik 5, 2017
Zwiastun do „Wiedźm Himmlera” i kulisy jego powstania
Listopad 3, 2017

Zostało już tylko dwadzieścia dni do premiery "Wiedźm Himmlera". Jak potoczą się losy mojej powieści? Zostanie doceniona przez czytelników i recenzentów? Będzie deszcz pochwał czy raczej zimny prysznic? Pierwsze jaskółki już widać...

 
W iedźmy Himmlera" można zamówić w przedsprzedaży w wielu księgarniach internetowych, m.in. w empik.com oraz gandalf.com.pl. Jeśli chodzi o tą pierwszą stronę, to książka sprzedaje się nieźle, ale bez rewelacji. Jest duża szansa, że będzie dostępna w każdym stacjonarnym salonie Empik. Należy pamiętać o tym, że "Wiedźmy Himmlera", przynajmniej na razie, nie mają żadnej reklamy, dlatego też nie mają szansy być w czołówce w księgarni, która rządzi się swoimi prawami.

Jeśli chodzi o gandalf.com.pl, to jest… rewelacyjnie. Moja debiutancka powieść jest drugą najpopularniejszą zapowiedzią książkową w kategorii sensacja (w skład której wchodzą również kryminały i thrillery). Lepsza od niej jest jedynie książka Camilli Lackberg. Za "Wiedźmami" "nowy" Remigiusz Mróz oraz Paulina Świst. Jeśli bierzemy pod uwagę wszystkie książki (niezależnie od gatunku) to "Wiedźmy Himmlera" są piąte! Poza wymienionymi powyżej serwisami są też inne księgarnie, ale "Wiedźmy Himmlera" są na nich zbyt krótko, żeby cokolwiek wyrokować.

Czekam na pierwsze recenzje. Najpierw ukazały się zapowiedzi na historia.org.pl oraz lottaczyta.blox.pl. Drugi z serwisów ujawnił również fragmenty jeszcze nieopublikowanych opinii na temat "Wiedźm Himmlera", które zostaną umieszczona na skrzydełkach okładki. Oto one::

1. "Enigmatyczny, pełen napięcia kryminał, który pozwala nam wejść do świata zbrodni, sekt i obsesji skrywanych przez esesmanów" - Agnieszka Wójcik, www.magical-reading.blogspot.com 2. "Kto zabił? To pytanie w trakcie lektury zadają sobie wszyscy czytelnicy powieści kryminalnych. Katarzyna Marciszewska, tworząc powieść dotyczącą mrocznych kart historii i jeszcze mroczniejszych stron natury człowieka, zadbała o to, żeby odpowiedź mocno zaskoczyła. Intrygujące, pełne tajemnic i ludzkich słabości - takie właśnie są "Wiedźmy Himmlera" - Dorota Kopeć, www.coprzeczytalam.pl 3. W tej książce nic nie jest takie, jakie się początkowo wydaje. Są masoni, są naziści i jest historia, która mrozi krew w żyłach. To świetne połączenie kryminału, thrillera i sensacji, które rozpali twoją wyobraźnię" - Wioleta Sadowska, www.subiektywnieoksiazkach.pl

W ciągu kilku dni światło dzienne ujrzy również trailer do powieści stworzony wspólnie z Wojtkiem Wirwickim - twórcą i właścicielem portalu wSzczecinie.pl, moim ukochanym Robertem oraz z cudowną Małgorzatą Kopaczewską, która wspaniale zagrała główną (i jedyną) rolę kobiecą w tym zwiastunie. Mam nadzieję, że trailer zachęci was do przeczytania powieści.

Jeśli chodzi o spotkania autorskie… Planowane są przynajmniej takie dwa w Szczecinie: jedno 20 listopada, drugie najprawdopodobniej 9 grudnia. Podczas obu, oprócz mojej osoby, będziecie mieli do czynienia z ciekawymi postaciami świata kultury i nauki. O kogo chodzi dokładnie? Pierwszą osobą jest dr Wojciech Wichert, historyk, specjalista od nazizmu i historii Niemiec, pracownik IPN. Jeśli chodzi o drugą postać - to na razie pozostanie tą moją słodką tajemnicą. :-) Spotkania w innych miastach na razie nie są planowane, również ze względu na moje obowiązki zawodowe, ale tak naprawdę wszystko zależy od zainteresowania i od tego, co się będzie działo w najbliższych tygodniach.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *