Paralaksa tła

„Wiedźmy Himmera” na ostatniej prostej

Recenzuję innych: „Inwazja” Miłoszewskiego nie zachwyca, tylko dzieli
Wrzesień 17, 2017
Recenzuję innych: Kiedy naprawdę masz powód bać się zasnąć – „Zanim zasnę” S. J. Watson
Październik 5, 2017

"Wiedźmy Himmlera" - moja debiutancka powieść kryminalna z wątkiem historycznym wychodzi już na ostatnią prostą. Jestem już po ocenie egzemplarza próbnego, który dostałam od wydawnictwa. Znana jest też data premiery powieści - 15 listopada. Książka liczy prawie 400 stron, dlatego będzie co robić w długie jesienno-zimowe wieczory.

 
K siążkę można już zamówić w przedsprzedaży w Empiku i w księgarni internetowej Gandalf. Warto już teraz skusić się na "Wiedźmy Himmlera", ponieważ jest sporo tańsza od ceny okładkowej (34 złote), nawet o 30 proc. Empik.com oferuje książkę za 25,49 zł, a księgarnia internetowa Gandalf nawet za 23,73 zł. Profil powieści pojawił się również na lubimyczytac.pl, gdzie w przyszłości każdy będzie mógł ją zrecenzować..

Nie ma jeszcze zapowiedzi na stronie wydawnictwa zaczytani.pl, ale myślę, że jest to kwestia kilku dni, kiedy taka notka pojawi się na tej stronie.

Z tyłu książki pojawi się opis zachęcający do sięgnięcia po moją powieść o następującej treści:

"Na dachu poznańskiego Okrąglaka zostaje znalezione ciało badaczki największego zbioru dokumentów masońskich w Europie. Archiwalia przechowywane w okolicach Poznania zostały zebrane na polecenie samego Heinricha Himmlera. Tymczasem stan zwłok zamordowanej sugeruje, że została... pochowana według zasad owianej tajemnicą starożytnej religii. Śledczy na czele z Rogerem Kalitą mającym za sobą traumatyczne przeżycia będą musieli wejść w świat tajnych organizacji, hermetycznych sekt i ukrytych obsesji esesmanów, ale największą zagadką okaże się sama ofiara.

Gdyby Dan Brown był Polakiem, z pewnością napisałby o tym największym, europejskim archiwum dokumentów masońskich. Tymczasem masonika sprzed wieków rozpaliły wyobraźnię Katarzyny Marciszewskiej, której dotychczasowe pomysły wykorzystywane w tekstach jeden z recenzentów uznał za godne Fredericka Forsyth`a."

Powieść ma już osiem patronatów, m.in. książkę będzie promował zaprzyjaźniony portal wSzczecinie.pl Nie zabraknie również ogólnopolskich serwisów oraz blogerów specjalizujących się w recenzjach książkowych. Dział marketingowy wydawnictwa ciągle pracuje nad promocją powieści. Do premiery książki pozostały przecież jeszcze 2 miesiące.

Przypominam, że "Wiedźmy Himmlera" pod innym tytułem "Tako zabija Zaratustra" zdobyły wyróżnienie w konkursie literackim Poznania "Miasto to powieść".


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *